fbpx

Dezynfekcja

Dezynfekcja pianowa

Dezynfekcja pianowa jest najskuteczniejszą metodą dezynfekcji pomieszczeń socjalnych, piwnic, dolnych pomieszczeń zsypów śmieciowych, pojemników na śmieci. Ciepła piana aplikowana pod ciśnieniem bezpośrednio na powierzchnie gwarantuje dotarcie do największych zakamarków zabijając ogniska bakterii, wirusów i przykrych zapachów.

Kolejnym etapem w zależności od piany jest jej zmycie pod dużym ciśnieniem bardzo gorącą wodą lub pozostawienie jej w zależności od rodzaju piany na którą się Państwo zdecydują.

Jedno jest pewne! Dezynfekcja gorącą pianą jest bardzo skuteczna.

Ozonowanie

Ozonowanie – jest to technika, w której wykorzystuje się tlen w postaci tritlenu, zwany potocznie ozonem. Aktywny tlen jest gazem, który wchodząc w reakcje z wirusami, bakteriami, grzybami czy pleśnią niszczy je. Jest jednym z najsilniejszych środków dezynfekujących znanym człowiekowi. Trzeci atom tlenu jest bardzo reaktywny rozkładając przy tym wszystkie patogeny. Ozon pod względem właściwości fizyko-chemicznych jest gazem niepalnym, który bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, jest również toksyczny dzięki swoim właściwościom aseptycznym, dlatego ozonowanie jest wykonywane jedynie przez firmy specjalizujące się w tym takie jak nasza.

Dezynfekcja lokali biurowych i mieszkań

Dezynfekcja lokali biurowych

Infekcje są wywoływane przede wszystkim przez patogeny wirusów, bakterii czy grzybów nie widoczne gołym okiem. Idealną i jedyną skuteczną metodą na ich usunięcie jest dezynfekcja.

lokalach biurowych, użytkowych i mieszkalnych duże skupiska ludzi i słaba wentylacja przyczyniają się do szybkiego rozmnażania czynników chorobotwórczych. Zwykłe sprzątanie codziennymi i łatwo dostępnymi środkami czystości często jest niezbyt skuteczne, dlatego niezbędne jest właśnie ozonowanie takich pomieszczeń, które gwarantuję usunięcie wirusów, bakterii i grzybów.

Dezynfekcja pomieszczeń

Jest ona wykonywana głównie na powierzchniach, w których może wystąpić ryzyko pojawienia się wirusów w tym COVID-19 (koronawirus), ale również bakterii, grzybów czy innych czynników chorobotwórczych.

Czynniki chorobotwórcze, które są najczęściej zwalczane przez naszą firmę to m.in. koronawirus, grypa, gronkowiec czy parwowiroza.

Aby dezynfekcja była skuteczna składa się na nią kilka czynników: stężenie środków, czas dezynfekcji oraz metoda, jaką ją wykonamy. Proporcjonalnie im dłuży czas i stężenie środków dezynfekujących tym lepsza i bardziej skuteczna dezynfekcja, która niszczy patogeny. Wilgotność powietrza przy skutecznym ozonowaniu jest również bardzo ważna, reguluje to zależność iż środkom dezynfekującym nie służy suche środowisko.

Dezynfekcja środków lokomocji (samochodów i środków komunikacji)

Ozonowanie środków transportu wykonujemy specyficznym sprzętem. W przeciwieństwie do taniego i popularnego sprzętu w warsztatach samochodowych czy myjniach.

Nasze maszyny są profesjonalne i dają gwarancje skutecznej dezynfekcji, nie niszczą tapicerki, kokpitu, elektroniki czy innego wyposażenia pojazdu.

Kryteria dotyczące ozonowania pojazdów

Przed zabiegiem ozonowania – czyste pomieszczenia, wagony i kabiny pozbawione śmieci i innych przedmiotów.

Po zabiegu ozonowania – wonność ozonu może utrzymywać się przez kilkanaście godzin po wykonanej dezynfekcji, nie jest ona jednak niebezpieczny dla zdrowia i będzie stopniowo malała z czasem.

Dezynfekcja komunikacji miejskiej

Nasza firma oferuje Państwu dezynfekcje autobusów, tramwajów, pociągów, busów czy taksówek. Profesjonalny sprzęt w szybki i sprawny sposób czyści pojazdy i daje gwarancje skuteczności. Ozonowanie jest najlepsza i najbardziej skuteczną techniką niszczącą drobnoustroje wewnątrz pojazdu.

Kryteria dotyczące ozonowania pojazdów

Przed zabiegiem ozonowania – czyste pomieszczenia, wagony i kabiny pozbawione śmieci i innych przedmiotów.

Po zabiegu ozonowania – wonność ozonu może utrzymywać się przez kilkanaście godzin po wykonanej dezynfekcji, nie jest ona jednak niebezpieczny dla zdrowia i będzie stopniowo malała z czasem.

phone-handsetmap-marker